Sepette %15 indirim KOD: Gizil15

0530 952 77 88

0530 952 77 88

Mücevher Kullanımı

Mücevher Kullanımı

1. Mücevher insana kendini değerli hissettiren, nadide taşlarla bezenmiş, dayanıklı ancak bir o kadar da narin materyallerden oluşur. Mücevherlerinizi temizlik, spor, eşya taşıma vb. durumlarda oluşabilecek ezilme, kırılma vb. durumlardan korumak için kullanmamanızı öneririz.

2. Mücevherlerinizin ilk günkü gibi korumak adına; su ile temas edeceği el yıkama, yüzme, terli el ile kullanmamanızı öneririz. Mücevherinizi sıcak ve nemli ortamlarda bulundurma, yağ, sabun ve deterjan türü ürünlerden, kişisel temizlik ürünlerinden, asitli bileşenlerden, çamaşır suyu, alkol, kolonya, aseton, saç spreyi ve benzeri kimyasallar içeren maddelerden uzak tutunuz ve temas ettirmeyiniz. Bu faktörlerle temas, mücevherinizde ışıltı ve renk kaybına yol açabilir, ürüne zarar verebilir, taş düşmesine (kaybına, eksilmesine) ve onarılamayacak hasarlara neden olabilir. Mücevherlerinizi parfümünüzü sıktıktan sonra takmanızı öneririz.

3. Mücevherlerinizi çok uzun süre kapalı, havasız ortamlarda tutmayınız. Oksijensiz ortamlar mücevher yüzeyinde oksitlenmeye neden olup renk atmasına ve ışıltısının kaybolmasına yol açabilmektedir.

4. Mücevherlerinizin çizilmesini önlemek için onları darbelerden korumalı ve birbirleri ile temas etmeyecek şekilde kendi orijinal kutusunda muhafaza edilmelidir.

5. İncili mücevherlerin özellikle su, nem, parfüm, deodorant vb. gazlı bileşenlere karşı hassas olup, benzeri bileşenlerden uzak tutulmalıdır.

6. Doğal taşlı ürünler, su ve nem nedeniyle (iyi kurulanmamış, terli el ile kullanım, sıcak ve nemli ortamlarda bulunma vb.) renk verebilirler. Doğal taşların su ve nemden korunması gerekmektedir.

7. İnci doğadan gelen bir ürün olduğundan uzun ömürlü olabilmesi için tene temas etmesi gerekmektedir. İncili ürünler su, deterjan, parfüm, el kremi, saç spreyi gibi kozmetik ürünler başta inci olmak üzere mücevherlerinize zarar verebilir. İncili ürünler uzun süre kapalı ve oksijensiz ortamda tutulmamalıdır.

8. Klipsli ve kilitli ürünlerin kullanımı sırasında zorlanmamaları gereklidir. Bu ürünlerin kullanımında azami hassasiyet gösterilmelidir.

9. Mücevherinizi dış etkiye ve darbeye maruz kalabileceği durumlarda (temizlik, spor, ağır eşyaların taşınması, çocuk bakımı, vb.) kullanmamanızı öneririz.

10. Kullanıma bağlı olarak meydana gelen kırılma, ezilme, kopma, çizilme, taş düşmesi vb. durumlarda ürünün bakım ve onarıma dâhil olup olmayacağı merkeze gönderilerek uzmanlarımız tarafından yapılacak inceleme sonucu müşterilere bildirilir.

11. Bakım ve onarım işlemlerinde kullanımdan kaynaklı olan ürün deformasyonlarında bakım ve onarımdan kaynaklanan masraflar (taş yenileme, maden ekleme vb.) müşterilerden talep edilir.

12. Gizil marka kimliğini barındıran mücevherlerinizi, garanti süresi olan 2 (iki) yıl boyunca garanti belgesi ve faturası ile birlikte en yakın Gizil İnci mağazasına getirerek yılda 1 (bir) kere bakım yaptırmanızı öneririz. Onaysız ve imzasız hiç bir işlem Gizil İnci tarafından kabul edilmemektedir.